Mgr fizj. Adam Szyszka

Rehabilitant, Terapeuta

IMG_4787

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe wiąże się z wykształceniem, które zdobyłem w szkole średniej, studiach i wyczynowym uprawianiu sportu.
>Sport jest i był podstawą zdobywania wiedzy i budowania charakteru. Od najmłodszych lat uprawiałem piłkę nożną jako wychowanek GKS Tychy, doszedłem do wieku seniora, grając w późniejszym czasie w kilku klubach na różnym poziomie rozgrywkowym. W latach 90 uprawiając sporty siłowe (kulturystyka) zdobywałem wielokrotnie tytuły mistrza Śląska, Mistrza Polski juniorów i I-ce Mistrza Polski drużynowo.
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie ukończyłem studia magisterskie na kierunku fizjoterapia.
W roku 2004 nawiązałem owocną współpracę z dr hab. med Krzysztofem Fickiem w ośrodku medycznym Galen. Wspólnie założyliśmy ośrodek rehabilitacyjny Fizjofit – Galen gdzie rozwijałem swoją praktykę zawodową lecząc i pomagając wielu osobom i wybitnym sportowcom.

W tym czasie uczestniczyłem w wielu szkolenia w kraju i zagranicą, rozwijających mnie zawodowo. Na bieżąco uczestniczę w tego typu szkoleniach. Obowiązki zawodowe dzielę pomiędzy prywatny gabinet rehabilitacji i pracy w ośrodku Galen w Bieruniu Starym, współpracują ze specjalistami z tego ośrodka.

Zakres wiedzy i kompetencje zawodowe obejmują nie tylko dziedzinę szerokich możliwości rehabilitacyjnych ale również sposoby ukierunkowanego treningu w wielu dyscyplinach sportu jak i elementy odpowiedniego odżywiania się i suplementacji. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę, a zdobyte umiejętności praktycznie stosuję w gabinecie pomagając i lecząc moich pacjentów.

Godziny przyjęć:

Poniedziałek- piątek 10:00 – 20:00