Terapia NEURAC

Terapia „NEURAC” – oparta o wiedzę naukową związaną z ćwiczeniami w otwartych i zamkniętych łańcuchach mięśniowych z wykorzystaniem urządzenia REDCORD

Ćwiczenia są prowadzone z odpowiednimi dla każdego obciążeniem własnego ciała, ruchy wielosegmentowe kształtują stabilność centralną (core), kształtują koordynację mięśniową, aktywują mięsnie stabilizujące i ruchowe dając maksymalne możliwości wykorzystania taśm mięśniowo- powięziowo- stawowych.

Całość koncepcji wpływa na podstawowe elementy związane z ruchem pobudzając system sensomotoryczny, kontrolę motoryczną, ścieżki kontroli nerwowo- mięśniowej oraz odtwarzają w sposób istotny kontrolę sensomotoryczną po wszystkich uszkodzeniach tkanek naszego organizmu. Specjalne testy diagnostyczne NEURAC pozwalają na szybkie przesiewowe wykrycie bolesnych czynności ruchowych zaburzeń nerwowo-mięśniowych i nierównowagi mięśniowej w poszczególnych częściach ciała. Dysfunkcje w obrębie systemu „biomechanicznego określa się jako „słabe ogniwa” uznane za podstawową przyczynę istniejącego problemu. Terapia pozwala na zlikwidowanie powyższym nieprawidłowości dzięki odpowiedniej stymulacji (ćwiczeniom) i poprawie kontroli nerwowo- mięśniowej. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie prawidłowych (zdrowych, bezbolesnych) wzorców ruchowych.  Pacjent podczas sesji terapeutycznej wykonuje odpowiednio dobrane przez terapeutę ćwiczenia w formie leczenia jeden – na jeden w seriach po 4-6 powtórzeń z naciskiem na precyzję ruchu, bezbolesność i komfort pacjenta.

Metoda jest wykorzystywana nie tylko u pacjentów, ale jest bazą i doskonałym uzupełnieniem treningu sportowego, podnosząc znacząco możliwości zawodnika, te elementy ćwiczeń wykonuje wielu światowej sławy sportowców.

Terapia manualna według standardów IFOMT (Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych).